Par mums

FjordStar – tās ir ļoti izturīgas Premium  klases RIB ( Rigid inflatable boats) tipa laivas. SIA Fjordstar izplata mūsu  konstruētās laivas Eiropas tirgū. 

Fjordstar projekts nav radies tukšā vietā. Ilgus gadus tikai vērotas laivu tirgus Latvijā. Mēs redzējām rodamies un grimstam daudzas laivu ražotnes, gan ar lielu finansējumu, gan balstītas tikai uz ideju. Jau tirgus izpētes stadijā kļuva skaidrs , ka Latvijas tirgus kapacitāte sastāda apmēram 5 RIB tipa laivas gadā. Pie tam jāsaka, ka Latvijas pircējs ,kā jau pie mums pierasts vienmēr izvēlas vai nu lētāko- (lasi sliktāko)- piedāvājumu, vai nu to, ko var nopirkt pagrīdē (bez nodokļiem). Līdz ar to šobrīd Latvijas iedzīvotāju mazo laivu  flote izskatās diezgan bēdīgi.  Līdz ar to, jau sākuma tika nolemts, ka Fjordstar laivu galvenais  noieta tirgus noteikti nebūs Latvija, bet gan  Skandināvija.  Tā tas faktiski šodien arī ir. Gandrīz visa produkcija tiek eksportēta uz Skandināviju. Tomēr arī Latvijā atrodas cilvēki , kuri spēj atšķirt labu mantu no sliktas.  Fjordstar tipisks Latvijas pircējs ir vīrietis vecumā no 40-50 gadiem , kuram jau ir apnicis cīnīties ar lēto austrumu produkciju , vai rijīgajiem ASV kuteriem. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka Fjordstar laivas praktiski nemēdz nonākt otrreizējā tirgū. Parasti Latvijā laiva viena īpašnieka rokās atrodas no 1 līdz 3 gadiem. Fjordstar laivas parasti nemaina īpašnieku  no 5 līdz 7 gadiem. 

5 gadus aizņēma laivu konstruēšanas un tirgus izpētes process līdz mēs nonācām līdz reāliem izstrādājumiem. Katrs modelis tika testēts, pielabots un tam tika sagatavota dokumentācija atbilstoši CE prasībām. Šinī procesā mēs saskārāmies ar vairākām sertifikācijas aģentūrām , kuras mēģināja nopelnīt uz nevajadzīgiem dokumentiem , kurus drīkst sastādīt pats ražotājs vai izplatītājs.   Beigās tika izpētītas un pilnībā   izprastas ES direktīvas, uz kuru pamata tiek veikta laivu modeļu atzīšana ES teritorijā. 

Šobrīd mūsu piedāvāto  laivu klāsts sākas no 3,2m un beidzas pie  7,5m , kopsummā 7 laivu garumi 21 modifikācija. 

Īpašu  uzmanību  gribu vērst uz faktu , ka  visi Fjorstar piedāvātie laivu modeļi ir pilnībā  nenoslīcināmi. Fjordstar ir vienīgais , kurš piedāvā nenoslīcināmas RIB laivas Baltijas reģionā. 

Uzreiz jāsaka , ka ņemot vērā Latvijas likumdošanas īpatnības un klaju naidīgumu attiecībā pret eksportētājiem un ražotājiem , SIA Fjordstar ir firmas zīmes , dizaina, konstrukcijas dokumentācijas turētājs un  vairumtirgotājs. Pašu laivu ražošanas procesu veic citi Latvijas uzņēmumi. Pie katra apakšuzņēmēja ir izvietots tieši tik daudz pasūtījumu, lai nevarētu nokopēt laivu pilnībā. 

Fjordstar laivu konstruēšanas un  radīšanas procesā tikai iesaistīti daudzi Latvijā pazīstami eksperti. 

Korpusu konstrukcijas radīšanā mums palīdzēja Vairis Jansons, Valts Bērziņš, Aivars Ķiršfelds, Ainārs Atstājs. 

Balonu konstukciju veidoja - Oļegs Mitjakovs. 

Īpaša pateicība par firmas un laivu  dizaina  izstrādi - Kristam Leiškalnam. 

Mūsu laivas tiek izgatavotas izmantojot tikai roku darbu. Tos, kuri ir mūsdienu tehnoloģiju fani, nāksies mazliet apbēdināt. Tuvāku informāciju par laivu korpusu un balonu izgatavošanu jūs varat izlasīt sadaļā TEHNOLOĢIJA . 

Mūsu pieredze, liek mums domāt , ka spējam apmierināt jebkuras potenciālā Fjordstar laivas īpašnieka vajadzības.